چهارشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۱

شهرداری آلونی

درباره آلونی

شهرداری آلونی که در تاریخ ۱۳۸۰/۱۰/۲۹ رسما” فعالیت خود را آغاز نموده و گام در مسیر توسعه و آبادانی شهر آلونی نهاد در ابتدای کار با مشکلات و سختیهای بیشماری در روند رشد و توسعه شهر مواجه بود مشکلاتی نظیر: کافی نبودن اعتبارات تخصیصی ، کمبود امکانات و منابع انسانی و دهها مشکل دیگر که به حول و قوه الهی و همت بلند مدیران خدمتگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش بی دریغ مسئولین و کارکنان خدوم شهرداری و همچنین حمایتها و همدلیهای شهروندان شریف و فهیم آلونی این مشکلات یکی پس از دیگری مغلوب این جدیت بینظیر شده و شهرداری توانست در کارنامه خدمت خود فعالیتهای عمرانی بیشماری را ثبت نماید.

سخن شهردار

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدالله رب العالمین ولعاقبته للمتقین با آرزوی طول عمر با عزت وبرکت برای مقام عظمای ولایت رهبر فرزانه انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای و با آرزوی توفیق وسربلندی برای دولت تدبیر وامید وهمه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ،باعرض سلام وادب و احترام خدمت مردم عزیز وشریف ایران اسلامی ،مردم عزیز و ولایتمدار شهرستان لردگان خاصه مردم بزرگ ،فهیم وبا اصالت منظقه خانمیرزا وشهر آلونی و محله سینی . خوشحالم که توفیق خدمتگزاری به مردم شهری به من سپرده شد که در آن بزرگ شدم وسالیانی را در کنارمردمی با صفا، صمیمی وبا اصالت آن زندگی کردم که خدمت به چنین مردمی افتخار هر شخصی خواهد بود . اعتقاد دارم دراین دنیای رقابتی ،شهرهایی موفق خواهند بود که مدیران وتصمیم سازان آن مسائل کلان جهانی و ملی در حوزه شهری را درک کنند وضمن برقراری تعامل با شهروندان از ایده ها وافکار خلاقانه نخبگان محلی بهره جسته ودر کمترین زمان ممکن بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند. آنچه امروز برای مجموعه شورا وشهرداری حایز اهمیت است،ایجاد رفاه ،آسایش وامنیت برای شهروندان ،تلاش در جهت عمران وتوسعه شهر براساس معیارها ،ضوابط ،قوانین واصول صحیح شهری ،ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان ،زمینه سازی برای رسیدن به درآمد پایدار،تلاش در جهت رسیدن به توسعه پایدار شهری می باشد. هر چه بیشتر مدیریت شهری بتواند از منابع با استفاده ازطرحها ،ایده ها وخلاقیتها براساس خواست ونیاز روز مردم به نحو مطلوب بهره برداری نماید می تواند یک خروجی قابل قبولی در جهت ارتقاءکیفیت زندگی شهروندان ،رفاه وآسایش شهروندان و کیفیت توسعه شهری داشته باشد ؛ از مردم انتظار داریم به شهر به عنوان خانه دوم خود نگاه کنند ، که راه توسعه هر شهر مشارکت مردمی است ،از ایده ها ،نظرات وراهکارهای سازنده خود مارا در رسیدن به شهرمورد انتظار کمک کنند صحت وسلامتی وموفقیت برای همه شما عزیزان خواهان وخواستارم. والسلام وعلیکم ورحمت الله وبرکاته ابراهیم کریمی نژاد –شهردار آلونی

معرفی آلونی

بخش خانمیرزا سبز دشتی بی بدیل است که در دامان کوههای زاگرس و استان چهارمحال و بختیاری هر روز سبز کوه و سیبک و کلار بر او سلام میکنند شهرستان لردگان این بخش را از بخش های حاصل خیز و سوق الجیشی می داند چرا که آب و خاک و سر سبزیش هر رهگذری را به تفکر وا میدارد . وجود ۲۱ هزار هکتار اراضی زراعی بر پهن دشت خانمیرزا گواه کار و تلاش مردان سخت کوش این خطه از میهن اسلامی است.

در دل بخش خانمیرزا شهر زیبایی بنام آلونی که افتخار مرکزیت این بخش را دارد واقع شده است . آلونی که در سال ۱۳۸۰ شهر شدن خود را شاهد بوده است اینک دارای شهرداری و تعدادی از ادارات و نهادهای دولتی جهت خدمت رسانی به مردم این خطه از وطن اسلامی است شهر آلونی با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۷۰۰ نفر هر روز شاهد رشد و شکوفایی بیش از بیش می‌باشد.